شناسنامه ی عناصر شیمیایی

خانه / مواد شیمیایی / شناسنامه ی عناصر شیمیایی

شناسنامه ی عناصر شیمیایی

شناسنامه ی عناصر شیمیاییReviewed by رضا فرضی on Aug 16Rating: 5.0شناسنامه ی عناصر شیمیاییشناسنامه ی عناصر شیمیایی | اکر علم شیمی را خواسته باشیم به طور خلاصه در یک جا بیان کنیم به جدولی می رسیم که دیمتری مندلیف در سال 1869 طراحی کرد و به جدول تناوبی مندلیف معروف است.

شناسنامه ی عناصر شیمیایی

اگر علم شیمی را خواسته باشیم به طور خلاصه در یک جا بیان کنیم به جدولی می رسیم که دیمتری مندلیف در سال ۱۸۶۹ طراحی کرد و به جدول تناوبی مندلیف معروف است.

هر چیزی در اطراف ما از عناصر ساخته شده است.عناصر موادی هستند که از طریق واکنش های شیمیایی قابل تجزیه یا تبدیل به مواد ساده تر نمی باشند. هر عنصر ویژگی خاص خود را دارد. بسیاری از عناصر مانند طلا، نقره و سرب هزاران سال پیش کشف شده بودند. بقیه مانند دارمستادیوم در آزمایشگاه های فوق تخصصی و در سال های دهه ی نود ساخته شده اند.

در سال ۱۸۶۹ مندلیف عناصر شناخته شده را گروه بندی کرد (ستون های جدول تناوبی) و در دوره های تناوبی (ردیف های جدول) قرار داد و برای عناصری که در آن زمان شناخته شده نبودند خانه هایی را خالی گذاشت. اکنون خانه های خالی پر شده اند و ۱۱۴ عنصر شناخته شده وجود دارد ولی هنوز هم ممکن است عناصری وجود داشته باشند که کشف نشده اند.گروه های عمودی جدول، مثل خانواده هایی هستند که روابط و ویژگی های نزدیک به هم دارند و شیطنت های شیمیایی آن ها هم مثل هم است (همان واکنش ها).

در سایت مرجع تخصصی مهندسی شیمی ایران تصمیم گرفتیم اطلاعات اولیه ای در مورد نوع طبقه بندی عناصر، عدد اتمی، رنگ، حالت استاندارد، جرم اتمی، تاریخ اکتشاف، پدر عناصر (فرد کشف کننده عنصر)، چگالی، نقطه دوب و نقطه ی جوش را در قالب یک شناسنامه برای عناصر در اختیار شما کاربر گرامی قرار دهیم…برای مشاهده ی شناسنامه می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

اطلاعات مربوط به جرم اتمی، چگالی، نقطه ذوب و جوش از کتاب “جدول مندلیف را قورت بده” نوشته ی سید حمید حسینی گرفته شده است.

 

توجه داشته باشید شناسنامه ی همه ی عناصر هنوز آماده نشده و به مرور زمان برای عناصر دیگر در سایت قرار خواهد گرفت…
نرم افزار شناسنامه ی عناصر شیمیایی به زودی برای دانلود در سایت قرار خواهد گرفت…

 

 [button color=”blue” size=”medium” link=”http://www.irchemeng.ir/wp-content/uploads/1/Elements/element’s%20table(www.irchemeng.ir).htm” ]مشاهده ی شناسنامه ی عناصر به صورت انلاین[/button]

 [button color=”blue” size=”medium” link=”http://irchemeng.ir/%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B9%D9%86%D8%A7%D8%B5%D8%B1-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C/” ]مشاهده ی تصاویر به صورت مجزا[/button]

رضا فرضی
رضا فرضی
رضا فرضی هستم متولد 71 در شهرستان دیر استان بوشهر، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته مهندسی شیمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر.
Recent Posts

ارسال نظر


*

Protected by WP Anti Spam

تماس با ما

پیغام خود را بگذارید تا در سریع ترین زمان پاسخگوی شما باشیم.

قابل خواندن نیست ؟ تغییر دهید.. captcha txt

متن خود را برای جستجو وارد نماید

paper_www.irchemeng.irblog-pic-04