نقطه ی ریزش و ابری شدن

خانه / آزمایشگاه / نقطه ی ریزش و ابری شدن

نقطه ی ریزش و ابری شدن

در آزمایشگاه
نقطه ی ریزش و ابری شدنReviewed by رضا فرضی on May 20Rating: 5.0نقطه ی ریزش و ابری شدننقطه ی ریزش و ابری شدن

هدف آزمایش:

تعیین نقطه ی ریزش و نقطه ی ابری شدن

تئوری آزمایش:

هدف از تدوین این استاندارد تعیین روش اندازه گیری نقطه ابری شدن فرآورده های نفتی است.این روش آزمون تنها فرآورده های نفتی دارای نقطه ابری شدن کمتر از ۴۹ درجه سلسیوس را در بر می گیرد. نقطه ابری شدن فرآورده های نفتی شاخص پایین ترین دمای است که فرآورده خود را در کاربردهای معین دارا می باشد.

نقطه ابری شدن دمایی است که در آن نمونه تحت شرایط شرح داده شده در روش آزمون،سرد شده و ابری از بلورهای موم(wax) برای اولین بار در مایع ظاهر می شود.

برای اندازه گیری نقطه ریزش روغنهای سیاه،روغن سیلندر و نفت کوره تقطیر نشده و روش آزمون سیالیت باقیمانده نفت کوره در دمای معین منظور گردیده است.

خلاصه روش آزمون:

بعد از گرم کردن اولیه،نمونه با سرعتی معین سرد می شود و در هر ۳ درجه سلسیوس کاهش دما،سیالیت آن مورد بررسی قرار می گیرد و کمترین دمایی که در آن جریان روغن مشاهده می شود،به عنوان نقطه ریزش روغن ثبت می گردد.

نقطه ریزش روغن نفتی،مشخصه کمترین دمایی است که استفاده روغن را در کاربردهای معین نشان می دهد.

شرح آزمایش:

نقطه ابری شدن:دمای روغن آزمون را به حداقل ۱۴ درجه سلسیوس بالاتر از نقطه ابری شدن احتمالی برسانید.رطوبت موجود را توسط روشی نظیر فیلتراسیون با کاغذ صافی بدون الیاف خشک جدا کنید تا روغن کاملا شفاف شود اما فیلتراسیون را در دمای ۱۴ درجه سلسیوس بالاتر از نقطه ابری شدن احتمالی انجام دهید.روغن شفاف را داخل ظرف آزمون تا محل خط نشانه بریزید.دهانه ظرف آزمون را توسط چوب پنبه ای که داخل آن دماسنج قرار دارد،محکم ببندید.دماسنج با ته ظرف آزمون در تماس باشد.توجه کنید صفحه گرد،واشر و داخل محفظه تمیز و خشک باشند.ظرف آزمون را در داخل محفظه بگذارید.دمای حمام سرد کن را در ۲+ تا ۱- درجه سلسیوس ثابت نگه دارید.در هر قرائت دمای نمونه که مضربی از یک درجه سلسیوس است،ظرف آزمون را سریعا بدون بهم خوردن از محفظه بردارید و تشکیل ابر را مشاهده کنید و مجددا درون محفظه قرار دهید.تمام این عملیات باید در کمتر از ۳ ثانیه انجام گیرد.زمانیکه دمای روغن به ۱۰+ درجه سلسیوس رسید و در روغن ابری مشاهده نشد،دمای دستگاه را به ۱۵- تا ۱۸- درجه سلسیوس منتقل نمایید و اگر دمای روغن به ۷- درجه سلسیوس رسید و در ابری مشاهده نشد،دمای دستگاه را به ۳۲- تا ۳۵- درجه سلسیوس کاهش دهید.

نقطه ریزش: روغن شفاف را داخل ظرف آزمون تا محل خط نشانه بریزید.در صورت لزوم نمونه را داخل حمام آب گرم قرار دهید تا سیالیت لازم را جهت ریختن در ظرف آزمون بدست آورد. دهانه ظرف آزمون را توسط چوب پنبه ای که داخل آن دماسنج قرار دارد،محکم ببندید.دماسنج روی سطح نمونه قرار گیرد.توجه کنید که هرگز ظرف را مستقیما در محیط سرد کننده قرار ندهید و اجازه دهید برای تشکیل کریستالهای پارافینی،نمونه سرد شده و دقت شود از حرکت دادن دماسنج در داخل روغن و هم زدن توده شکل گرفته،خودداری گردد.

نقطه ریزش به صورت اعداد صحیح مثبت و منفی که مضربی از ۳ درجه سلسیوس است.ظرف آزمون را به اندازه کافی کج کنید تا روغن داخل ظرف آزمون حرکت کند.به محض اینکه کج کردن ظرف آزمون روغن جاری نشد،روغن را به مدت ۳ ثانیه به صورت افقی نگه دارید و با دقت آن را مشاهده کنید.در صورت مشاهده هر گونه حرکتی در روغن فورا ظرف آزمون را در محفظه قرار دهید.این روش را به همین صورت ادامه دهید تا زمانی که با افقی نگه داشتن ظرف آزمون به مدت ۳ ثانیه روغن هیچ گونه حرکتی نداشته باشد.دمای دماسنج را یادداشت نموده و به این دما ۳ درجه سلسیوس اضافه کنید و نتیجه را به عنوان نقطه ریزش گزارش نمایید.

نقطه ابری شدن و ریزش

محاسبات:

                                Pour point=freezing point +3

نمونه (۲) نمونه (۱)
۰٫۵ نقطه ابری شدن
-۹+(۳)=-۶ -۳+(۳)=۰ نقطه ریزش

 

پاسخ به سوءالات:

۱) کاربرد این نقاط چیست؟

این نقاط برای تهیه یک ماده مثلاروغن کاربرد دارد که با تعیین نقطه ریزش می فهمیم برای مکان های مختلف چه ماده ای با چه نقطه ریزشی مناسب است.

۲) در مناطق سردسیر،روغن با چه نقطه ریزشی مناسب است؟

در مناطق سردسیر،روغن با نقطه ریزش پایین مناسب است.

رضا فرضی
رضا فرضی
رضا فرضی هستم متولد 71 در شهرستان دیر استان بوشهر، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته مهندسی شیمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر.
Recent Posts
نظرات
  • tina

    با سلام
    چنانچه دستگاه قابلیت سرد کنندگی نداشته باشد و نیاز باشد که این تست به صورت دستی انجام شود با استفاده از چه مواد شیمیایی و چه نسبتی می توان دمای آنرا به دماهای ذکر شده در متن رساند.

ارسال نظر


*

Protected by WP Anti Spam

تماس با ما

پیغام خود را بگذارید تا در سریع ترین زمان پاسخگوی شما باشیم.

قابل خواندن نیست ؟ تغییر دهید.. captcha txt

متن خود را برای جستجو وارد نماید

hydrofire1